X
تبلیغات
زولا

قرآن در کامپیوتر

دانلود نرم افزار های قرآنی یه صورت رایگان

سالدوست

این ویروس در واقع نسخه خاصی از دو ویروس Malas و همچنین Sality میباشد .
البته سالدوست را می توان بدافزار نامید .

این ویروس اغلب اعمال زیر را انجام می دهد :

۱) یک نوار زرد رنگ در بالای صفحه رایانه و همراه با جملات فارسی به رنگ قرمز نمایش داده می‌شود. جملاتی که بیشتر توسط این ویروس نمایش می یابد شعارها و جملاتی بر علیه جمهوری اسلامی ایران ، باورها و ارزشهای جامعه میباشد .

۲) یک فایل HTM با نام Important یا Harf یا نامهایی دیگر بر روی Desktop کامپیوتر شما ظاهر می شود که در آن نیز جملاتی برعلیه ارزشها نوشته شده است .

۳) این ویروس گزینه Folder Options کامپیوتر شما را غیر فعال میکند.

۴) همچنین این ویروس دو فایل مخفی و سیستمی به نامهای Autorun.exe یا autoply.exe و Autorun.inf را در کلیه درایوهای هارد ایجاد می کند و موجب می شود که با دابل کلیک کردن روی درایوها ، فایل اجرایی اتوران اجرا شده و درایو مورد نظر در پنجره ای دیگر باز شود و یا در نسخه هایی اصلا درایو باز نشود .

کپی شدن فایل Autorun.inf موجب می شود حتی اگر به صورت دستی یا توسط آنتی ویروس فایل اجرایی دیگر (Autorun.exe یاautoply.exe) حذف گردد دیگر درایوها با دابل کلیک باز نمی شوند و حتی با کلیک راست روی درایوها و انتخاب Open نیر باز نمی شوند . ( تنها راه بازکردن درایوها نوشتن نام درایو به ههراه دونقطه ( در پنجره RUN میباشد .

(مثلا :c )

این بدافزار اینترنتی پس از اجرای فایل ، بر روی سیستم کاربر، ابتدا خودش را بر روی سیستم کپی می‌کند و سپس با تغییر دادن کلیدهایی در رجیستری باعث بروز مشکلاتی از جمله باز نشدن

Folder Option و مخفی نگه داشتن فایل‌های مخفی و سیستمی می‌شود.

● روشهای مقابله و حذف :

روشی که در زیر گفته ایم ممکن است در نسخه های مختلف این ویروس مقداری با هم متفاوت باشند اما اصول و پایه کار به همین صورت است و کمی تلاش و خلاقیت شما را نیز طلب می کند .

قبل از هر چیز Task Manager را اجرا کنید ( با زدن کلیدهای Alt , CTRL , Del به صورت همزمان ) و برنامه های مشکوکی مانند Systray.exe و Userinit.exe و Spoolsv.exe و Soundman.exe و Sounmax.exe را با زدن دکمه End Task ببندید .

از آنتی ویروس Nod۳۲ و همچین Kaspersky نیز میتوانید برای شناسایی و حذف این ویروس استفاده کنید . ( البته بایستی این دو انتی ویروس آپدیت شده باشند و ممکن است ویروس فوق با نامهای Malas یا Sality و یا P۲p.Worm.Generic شناسایی کنند)

این ویروس در نسخه های جدید با نام W۳۲/Nahkos توسط آنتی ویروس پاندا شناسایی می شود .

ویروس کش مک آفی(McAfee) این ویروس را با عنوان W۳۲/Bindo.worm می شناسد .

آنتی ویروس سوفوس با نام Troj/Yusufali-A و آنتی‌ویروس کوئیک‌هیل با نام‌های "Win۳۲.Malas.c" و "Win۳۲.Malas.A" و "Trojan.Win۳۲.VB.zu" این ویروس را شناسایی می کند .

اما باز باید به صورت دستی فایلهای Autorun.inf و Autorun.exe موجود در درایوهای آلوده را حذف کنید .

برای حذف این دوفایل می توانید وارد پنجره RUN شده و دستور CMD را بنویسید تا پنجره اجرای دستورات داس نمایان گردد ، سپس در این پنجره دستورات زیر را برای کلیه درایوها انجام دهید .

حذف AUTORUN.INF :

attrib -r -a -h -s Drive:\AUTORUN.INF

del Drive:\AUTORUN.INF

حذف Autorun.exe :

AUTORUN.INF

attrib -r -a -h -s Drive:\autorun.exe

del Drive:\autorun.exe

(به جای کلمه Drive نام درایو را قرار دهید مثلا برای درایو C باید بنویسید) :

attrib -r -a -h -s C:\AUTORUN.INF

همچنین می توانید فایل زیر را از صفحه دانلود فایل از همین سایت دریافت نموده و اجرا کنید تا به صورت اتوماتیک این فایلها از سیستم حذف شوند.

.دانلود برنامه حذف اتوپلی و اتوران از درایوها که باعث باز نشدن درایوها می شود Download Link

AutoPaly.exe Remover

دانلود برنامه حذف اتوران اجرایی و اتوران از درایوها که باعث باز نشدن درایوها می شود Autorun.exe

رفع عیوب رجیستری که توسط ویروس ایرانی سالدوست ایجاد شده ، بازگرداندن فولدر آپشن Saldost Registry Repair

برای برگرداندن فولدرآپشنز به پنجره Run رفته و دستور Regedit را نوشته و اجرا کنید تا وارد نرم افزار ویرایش رجیستری ویندوز شوید .

حال از منوی Edit گزینه Find را انتخاب کنید و عبارت NoFolderOption را نوشته تا این عبارت در رجیستری جستجو شود . هر بار که این عبارت را یافتید بایستی روی آن دابل کلیک کرده و مقدار ارزش آن را از ۱ به صفر تغییر دهید . (نمایش فولدر آپشنز پس از این عمل درصورت راه اندازی مجدد سیستم صورت میگیرد ).

درصورتیکه Taskmanager و یا Regedit نیز غیر فعال شده اند به مقاله " فعال کردن رجیستری که توسط ویروس غیر فعال شده است " و همچنین " فعال کردن تسک منیجر که توسط ویروس غیر فعال شده است " مراجعه کنید.

▪ نکته : برای فعال کردن حالت نمایش کلیه فایلهای سیستمی و مخفی وارد MyComputer شده و سپس به منوهای زیر بروید :

Tools=>FolderOptions=>View

سپس گزینه Show Hidden Files And Filders را فعال کنید .

همچنین گزینه Hide protected operating system files را غیرفعال نمایید .

توجه کنید که درایوها را با دابل کلیک باز نکنید و فقط با روش گفته شده در بالا (استفاده از RUN و تایپ نام درایو به همراه : ) درایوها را باز کنید .

به درایوی که ویندوز در آن نصب شده بروید و در مسیر Program files پوشه XpCode را حذف کنید .

به درایوی که ویندوز در آن نصب شده بروید و وارد پوشه Documents and Settings شده و درآنجا وارد پوشه ای که به نام کاربر فعلی میباشد شده و سپس در پوشه Local Settings فایل Startup.exe را حذف کنید . ( توجه کنید که Local Settings نیز پوشه ای مخفی و سیستمی است )

در همین پوشه وارد پوشه Temp شده و کلیه فایلهای موجود در آن (خصوصا Systray.exe) را حذف کنید .

در پنجره Run عبارت MsConfig را نوشته و در بخش Startup کلیه گزینه ها را از حالت انتخاب خارج کنید ( هیچکدام تیکدار نباشند ) .

از پوشه Startup ( واقع در C:\Documents and Settings\ user\Start Menu\Programs\Startup ) برنامه هایی که کلمه Update را دارند حذف کنید . ( مانند Office Update ویا Adobe Update )

حال سیستم را ری استارت کنید .

پس از راه اندازی مجدد سیستم ، یکبار کل سیستم را با آنتی ویروس بروز شده اسکن کنید و درصورت رفع مشکل باز در پنجره Run عبارت MsConfig را نوشته و در بخش Startup گزینه هایی را که غیرفعال کرده بودید را به حالت قبل درآورید .

▪ نکته : در یکی از نسخه های این ویروس در بخش Startup فایلی به نام Soundman.exe یا SoundMax.exe نیز وجود دارد که باید غیر فعال شود و این فایل نیز از مسیر \Sound Utility\Soundmax.exe حذف گردد.

همچنین از طریق رجیستری در مسیر

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\SoundMax

باید Soundmax یا Soundman.exe را حذف کنید .

البته نرم افزار ویروس یاب علاوه بر شناسایی کامل ویروس سالدوست و نابودی آن قادر به درست کردن مشکلاتی از قبیل رفع مشکلات open With (باز نشدن درایو ها و ظاهر شدن کادر open with ) و Folder option و مشکل پاک شدن ناگهانی همه اطلاعات در اثر ویروس در لینک زیر قرار دارد که میتوانید آن را دانلود نموده و اجرا کنید . ( البته ممکن است به خاطر تنوع این ویروس بسیاری از مراحل بالا را باز به طور دستی انجام دهید و یا عمل پاکسازی توسط نرم افزار زیر کاملا موفقیت آمیز نباشد )

حجم: ۱۳۹ کیلوبایت

پسورد: downloadbazaar.coo.ir

Download

 

توجه : توجه اگر در هنگام اجرای برنامه خطای بالا را مشاهده کردید ، باید ابتدا برنامه Microsoft .NET Framework Version 2.0 را نصب کرده و سپس این برنامه را اجرا کنید. در صورتی که این برنامه را ندارید میتوانید از اینجا این برنامه را دانلود کنید.

 

 

عملکرد تروجان Kazme_gheyz.exe به همراه روش حذف و ازبین بردن این ویروس ...

ویروس W۳۲/Nahkos.E.worm (نامگذاری پاندا ) یا TR/Crypt.CFI.Gen (نامگذاری آنتی وایر) که با ایجاد فایلی به نام Kazme__gheyz.exe در تمامی درایوها شناخته می شود اخیرا با تغییراتی درونی مجددا انتشار یافته است . ( این ویروس توسط یک ایرانی ساخته شده )

تقریبا تمامی انتی ویروسهای معروف (به جز Panda و Avira AntiVir ) از شناخت و حذف کامل این ویروس عاجزند .

نسخه قبلی این ویروس که با نام P۲P-Worm.Win۳۲.Malas.d شناخته میشد در حال حاضر تقریبا توسط تمام آنتی ویروسهای معروف قابل شناسایی و حذف است .

تاریخ ارسال: شنبه 22 اسفند‌ماه سال 1388 ساعت 10:47 ق.ظ | نویسنده: مهندس | چاپ مطلب 0 نظر